Tydzień nauk przyrodniczych w Zespole Szkół nr 17.

W dniach 13.04.2015r.-17.04.2015 r. odbył się w naszej szkole tydzień poświęcony naukom matematyczno-przyrodniczym. W ramach tego tygodnia odbyły się pokazy, doświadczenia, eksperymenty przyrodnicze, konkursy, quizy oraz wyjście uczniów do stacji meteorologicznej.

Uczniowie uczestniczyli w nastepujacych eksperymentach, pokazach i doświadczeniach fizycznych:

–Niesamowity świat ciała człowieka 

-Rośliny w kuchni - pokaz i omówienie 

-Pływanie w CO2, zabawy z napięciem powierzchniowym, zagadki i ciekawostki interaktywne - pokazy i doświadczenia fizyczne. 

-Pokaz zjawiska Zaćmienia Słońca i Księżyca

Zostały przeprowadzone konkursy matematyczne : „Mistrz rachunków pamięciowych”, Mistrz „Seta”, „Mistrz Sudoku”, SP- konkurs plastyczny "Zwierzaki figuraki", Mistrz łamigłowek Cube w SP i PG, Władca zagadek w SP i PG oraz konkurs "Rośliny w kuchni". Uczniowie kl.I mieli okazję zwiedzić miejsce pomiarów i obserwacji meteorologicznych, zapoznać się z metodą pomiaru ciśnienia, temperatury oraz prędkości wiatru.

 

Podanie o przyjęcie

do szkoły ---->pobierz