Szanowni Goście i Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły.

Kochani Uczniowie.

     Dobiega końca rok szkolny 2016/2017. Na zasłanym suknem stole czekają świadectwa i nagrody. Tradycyjnie w takiej sytuacji przychodzi zabrać głos dyrektorowi szkoły, aby kończący się rok podsumować.

 

       Wszyscy mamy za sobą dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Dzisiaj wiecie o wiele więcej niż we wrześniu. Każdego dnia pokazywaliście, że potraficie sprostać coraz większym wymaganiom, które stawia przed Wami zarówno szkoła, jak i czekająca Was przyszłość. Zdobytych stopni i odniesionych sukcesów – gratuluję.

       Drodzy gimnazjaliści klas trzecich. Dziś po raz ostatni usłyszeliście dzwonek w miejscu, które przez ostatnie trzy lata było dla Was drugim domem. Pozwolę sobie na chwilę wspomnień. Sięgając pamięcią wstecz do pierwszych dni kiedy rozpoczynaliście naukę właśnie w tym miejscu. Pamiętam Wasze twarze, zaciekawione, lekko przestraszone ale też pełne nadziei, że wybór którego dokonaliście wybierając Zespół Szkół Nr 17 jest wyborem właściwym. Szybko upłynął ten czas, prawda? Nie wiadomo kiedy minęła pierwsza klasa, potem druga i trzecia.  W ciągu tych lat, staliście się bardziej dojrzali, odpowiedzialni, świadomi siebie i swoich możliwości, gotowi na podejmowanie wyzwań przed którymi postawi Was nowy etap w życiu – etap szkoły ponadgimnazjalnej. W tych wszystkich chwilach nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły, byliśmy z Wami, zawsze przy Was i zawsze dla Was. Działania przez nas podejmowane zawsze miały na celu Wasze dobro, i rozwijanie w Was świadomości kim jest człowiek i jakie jest jego miejsce w świecie. Jestem dumna z Was wszystkich. Z uczniów klasy 3A, 3B i 3C którzy pomimo ciężkich momentami doświadczeń nie poddali się w swych dążeniach i realizowali się w różnego rodzaju działaniach.

      Szkoła to nie tylko budynek, to przede wszystkim ludzie, którzy ze sobą współpracują by realizować wspólny cel nauki i wychowania. Ani jedno, ani drugie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i życzliwość rodziców, Departamentu Edukacji w Białymstoku, Pogotowia Opiekuńczego, Parafii Matki Boże Fatimskiej w Białymstoku, Katolickiego Ośrodka Terapii i Uzależnień „Metanoia” w Czarnej Białostockiej, Klubu Kickboxingu Human w Białymstoku. Bez Waszej pomocy nie udałoby się zorganizować wielu szkolnych przedsięwzięć. Za stawianie wymagań, za słowa otuchy, za pomoc wszystkim także tym, którzy nie mogli być teraz z nami  - dziękuję.

   Dziękuję również wychowawcom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły za ich zaangażowanie w proces dydaktyczno-wychowawczy, za ich troskę i tworzenie dobrej atmosfery pracy na zajęciach lekcyjnych i korytarzach szkolnych.

      Życzę Wam bezpiecznych wakacji. Namawiam, abyście szukali sposobów do aktywności – i tej ruchowej, dla zdrowia i kondycji, i tej społecznej, dzięki której będziecie zdobywać nowych przyjaciół. Wszystkim – nauczycielom, rodzicom i uczniom – życzę udanych wakacji.

                                                                       Dyrektor Szkoły
                                                                        Maria Kondzior

Więcej zdjęć w galerii

 

Podanie o przyjęcie

do szkoły ---->pobierz