Drodzy Goście,  Nauczyciele i Wy – najważniejsi dzisiaj – Uczniowie!!!

Serdecznie witam wszystkich na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już jego zakończenie. Za nami kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów.

Gratuluję wszystkim uczniom wyników w nauce na miarę swoich możliwości. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Przed Wami wakacje, okres wypoczynku i zabawy. Życzę Wam, aby były udane, pełne wrażeń i nowych przyjaźni. Ciesząc się nimi nie zapominajcie o bezpieczeństwie, zdrowiu i przestrzeganiu zasad.

Dzisiaj w sposób szczególny zwracam się do absolwentów gimnazjum, którzy wchodzą w kolejny, jeszcze nieznany etap edukacji, ale są do niego dobrze przygotowani. Okres nauki w naszej szkole zaopatrzył Was w wiedzę, doświadczenie i odwagę na dalszą wędrówkę nowymi ścieżkami edukacji.

Księdzu proboszczowi dziękuję przede wszystkim za opiekę duchową przez cały roki wszelkie dobro, słowa otuchy i wsparcia oraz za okazywaną nam życzliwość na każdym kroku. Dziękuję w szczególny sposób Rodzicom i Opiekunom, bo to Oni każdego dnia stanowili dla Was pierwsze wsparcie na tej krętej szkolnej drodze do wiedzy.

Szczególne słowa podziękowania kieruję do wszystkich nauczycieli i do pani wicedyrektor Barbary Wilczewskiej. Dziękuję za trud i wysiłek codziennej pracy, za dbanie zarówno o edukację jak i o bezpieczeństwo naszych uczniów. Dziękuję za podejmowanie wszelkich inicjatyw składających się na budowanie  pozytywnego  wizerunku   naszej szkoły. Praca z Wami jest dla mnie ogromnym zaszczytem, ale i pouczającym doświadczeniem. Podziękowanie składam też  Paniom  z  administracji, obsługi  szkoły,  Panu konserwatorowi  za  rzetelne  wykonywanie  powierzonych  obowiązków.

Jesteśmy jeszcze w szkole, lecz zapewne myślami większość z nas jest już daleko stąd. Przemierzamy góry, kąpiemy się w morzu, pływamy po jeziorze … Jednak zanim to nastąpi odbierzecie świadectwa, które są podsumowaniem Waszej tegorocznej pracy.

Do zobaczenia po wakacjach.

Zdjęcia z uroczystego zakończenia roku w galerii.