Akcja Choinki Nadziei 2018

           Dnia 19 grudnia 2018 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 30 przy Pogotowiu Opiekuńczym w Białymstoku im. Bł. Edmunda Bojanowskiego wzięli udział w świątecznej akcji charytatywnej „Choinki Nadziei”, która promuje wolontariat młodzieży w domach pomocy społecznej, a tym samym kształtuje szlachetne i otwarte postawy uczniów.

Akcję rozpoczęliśmy na początku grudnia gromadząc ozdoby choinkowe. Wolontariusze naszej szkoły i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2 w Białymstoku wykonali własnoręcznie świąteczne pocztówki.  Zakupiliśmy ekologiczne oświetlenie ledowe. Kolejnym etapem przygotowań był koncert kolęd, które ćwiczyliśmy systematycznie w szkole i indywidualnie w domach. W dniu akcji zakupiliśmy żywą choinkę. Dnia 19 grudnia 2018 r. uczniowie:Aleksandra Bielińska, Oliwia Okulicz, Gabriela Kościuszko, Hubert Rakus, Jakub Rakus, Mateusz Grzesiuk, Paweł Zadykowicz, Jakub Nikołajuk i Adrian Radzajewski  i nauczyciele: Anna Daniewicz, Marzena Abuzareba, Agnieszka Błaszczak udali się do Domu Pomocy Społecznej na ulicę Świerkową 9 w Białymstoku. Ubrali choinkę a następnie wykonali koncert kolęd. Spotkanie zakończyli życzeniami świątecznymi i słodkim poczęstunkiem. Pensjonariusze byli poruszeni  występem, a ich wzruszenie uwidaczniało się na twarzach. Akcja pozwoliła poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Jezusa. Dla ludzi starszych była to możliwość doświadczenia odrobiny ciepła i nadziei, a dla młodzieży niezapomniana lekcja wychowawcza uświadamiająca im, iż wokół nas żyją także ludzie starsi i chorzy.Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej bardzo cieszyli się naszą obecnością i zapraszali nas w przyszłym roku. Nasza szkoła już po raz siódmy brała udział w akcji „Choinki Nadziei”. Więcej zdjęć w galerii.

Agnieszka Błaszczak

 

WIRTUALNY SPACER 

PO SZKOLE

 

 

Podanie o przyjęcie

do szkoły ---->pobierz