Święto Biblioteki Szkolnej 2018

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmiało: „Książka to przyszłość”. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs promujący bibliotekę szkolną poprzez logo, hasło, wierszyk lub plakat. Uczniowie przez cały miesiąc głośno czytali, zdobywając w ten sposób punkty w konkursie czytelniczym ,,Polowanie na Superlektora’’, a na spotkaniu czytelniczym przy herbatce i słodkim poczęstunku  25 listopada polecaliśmy sobie nasze ulubione książki, czytając ich fragmenty oraz wykonywaliśmy oryginalne zakładki do książek. Chętni uczniowie mogli podarować bibliotece nową książkę, która wzbogaciłaby szkolny księgozbiór lub wziąć udział w akcji ,,Uwolnij książkę!’’. Dostępny był również kącik artystyczny, przy którym chętni uczniowie  mogli pokolorować kolorowanki.

,,Literacka herbatka ’’ – już trzeci sezon…

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2018/19 ponownie ruszyła ,,Literacka herbatka’’ na życzenie naszych czytelników. Jest to spotkanie czytelnicze przy herbatce i słodkim poczęstunku, które odbywa się przez cały rok szkolny  w ostatnim tygodniu każdego miesiąca w bibliotece szkolnej. Na pierwszym spotkaniu 4 października pojawili się pierwsi lektorzy, którzy wystartowali w całorocznym konkursie ,,Polowanie na Superlektora’’. Kolejne spotkanie jest zaplanowane na 25 października o godz. 14.00 z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy.

MDKiPA na Literackiej herbatce w kwietniu

26 kwietnia na Literackiej herbatce w bibliotece szkolnej podsumowaliśmy obchody szkolne Międzynarodowego Dnia Książki I Praw Autorskich przypadającego na 23 kwietnia. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  doroczne święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Spotkanie czytelnicze przy herbatce i słodkim poczęstunku przebiegało w wesołej atmosferze. Tematem przewodnim była rozmowa o książkach, które czytaliśmy, czytamy i chcemy przeczytać. Następne spotkanie czytelnicze odbędzie się 24 maja. Zapraszamy.

Laureaci konkursów czytelniczych (02-04)

3 kwietnia na apelu porządkowym  podsumowaliśmy 3 konkursy czytelnicze.

Oto ich zwycięzcy:

,,Świat zmysłów’’

szkoła podstawowa I-III

1. Leida B., Lengiewicz B.
  2. Predko J.
  3. Hapanowicz D.

szkoła podstawowa IV-VII

1. Czarnak M., Litwinienko P.
  2. Idrisov M.
  3. Idrisov A.

,,Kubuś Puchatek i przyjaciele’’

1. Czarnak M.
  2. Mierzejewska A.

,,Mistrz Łamańców Językowych’’

1. Mierzejewska A.
  2. Leida Z.
  3. Skarzyńska W.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

,,Literacka herbatka’’  w lutym

Tematem przewodnim ,,Literackiej herbatki’’ w dniu 22 lutego było podsumowanie akcji promocyjno-informacyjnej z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypadającego na 21 lutego. Obecni uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w głośnym czytaniu łamańców językowych. Spotkanie przebiegało w miłej i pełnej humoru atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zapraszamy na kolejne spotkanie czytelnicze w marcu.