MDKiPA na Literackiej herbatce w kwietniu

26 kwietnia na Literackiej herbatce w bibliotece szkolnej podsumowaliśmy obchody szkolne Międzynarodowego Dnia Książki I Praw Autorskich przypadającego na 23 kwietnia. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  doroczne święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Spotkanie czytelnicze przy herbatce i słodkim poczęstunku przebiegało w wesołej atmosferze. Tematem przewodnim była rozmowa o książkach, które czytaliśmy, czytamy i chcemy przeczytać. Następne spotkanie czytelnicze odbędzie się 24 maja. Zapraszamy.

Laureaci konkursów czytelniczych (02-04)

3 kwietnia na apelu porządkowym  podsumowaliśmy 3 konkursy czytelnicze.

Oto ich zwycięzcy:

,,Świat zmysłów’’

szkoła podstawowa I-III

1. Leida B., Lengiewicz B.
  2. Predko J.
  3. Hapanowicz D.

szkoła podstawowa IV-VII

1. Czarnak M., Litwinienko P.
  2. Idrisov M.
  3. Idrisov A.

,,Kubuś Puchatek i przyjaciele’’

1. Czarnak M.
  2. Mierzejewska A.

,,Mistrz Łamańców Językowych’’

1. Mierzejewska A.
  2. Leida Z.
  3. Skarzyńska W.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

,,Literacka herbatka’’  w lutym

Tematem przewodnim ,,Literackiej herbatki’’ w dniu 22 lutego było podsumowanie akcji promocyjno-informacyjnej z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypadającego na 21 lutego. Obecni uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w głośnym czytaniu łamańców językowych. Spotkanie przebiegało w miłej i pełnej humoru atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zapraszamy na kolejne spotkanie czytelnicze w marcu.

Projekty edukacyjne  w ramach NPRCZ zrealizowane!

W roku 2017 w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  uczniowie, nauczyciele oraz specjaliści zrealizowali 12  projektów edukacyjnych z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej:

8 w szkole podstawowej:

• Przygoda z czytaniem – trening czytania”
  • ,,Historia Polski w małym palcu’’
  • ,,Niezwykła Polska’’
  • ,,Łamańce językowe”- Szkolny Logopedyczny Konkurs Recytatorski
  • ,,Koloruj i odkrywaj siebie’’
  • ,,Fikołki Pana Pierdziołki’’ -nagrywamy audiobook
  • ,,Mój słowniczek języka niemieckiego’’
  • ,,Bohaterowie ulubionych bajek’’

oraz 4 w gimnazjum:

• „Czytajmy lektury - nagrywamy audiobook reklamujący książkę Ernesta Hemingwaya ,,Stary człowiek i morze’’
  • „Przygoda z czytaniem – trening czytania”
  • Historia Polski w małym palcu’’
  • ,,Wiem wszystko o AIDS’’

Fotorelacje z zakończonych wcześniej już projektów publikowaliśmy  na stronie głównej szkoły. Zapraszamy do biblioteki po nowości czytelnicze zakupione w ramach tego programu.

Biblioteki w mieście czekają

Zapraszamy wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów do odwiedzania naszych miejskich bibliotek: Książnicy Podlaskiej i Biblioteki Pedagogicznej.

Czytaj więcej: Biblioteki czekają2017