Warsztaty kwiatowe na Literackiej Herbatce

W marcu 2019 roku na Literackiej Herbatce w bibliotece szkolnej odbyły się Warsztaty kwiatowe z inicjatywy pani od plastyki Anety Ramotowskiej. Uczestniczyli w niej zainteresowani uczniowie szkoły podstawowej  oraz nauczyciele. Motywem przewodnim spotkania było układanie kwiatów. Prace manualne jak wiadomo uruchamiają motorykę i doskonalą umiejętności manualne, dzięki nim stymulowany mózg może uniknąć zaburzeń pamięci jednocześnie się przy tym relaksując. Wszyscy uczestnicy warsztatów stwierdzili, że zajęcie to przyniosło wiele radości. Przy herbatce, poczęstunku oraz rozmowie o kwiatach miło spędziliśmy czwartkowe popołudnie.

Podsumowanie konkursów czytelniczych za I semestr 2018/19

6 lutego  na apelu porządkowym  podsumowaliśmy 3 konkursy czytelnicze.

Oto ich zwycięzcy:

Konkurs ,,Wzorowy Czytelnik

grupa wiekowa 1-3:  Bućko S. , Choroszucha J., Pietrzeniec J., Jarosz Ł. , Lengiewicz K.,  Jarosz K. , Kisiel N.

grupa wiekowa 4-7:  Leida B., Piotrowski M.,  Leida B.,  Lengiewicz PietrzeniecJ.

grupa wiekowa 8, III gimnzajum: Mańkowski J. , Rakus J. , Okulicz O. 

Konkurs ,,Aktywny Czytelnik: Poduch K. , Leida B. , Samojlik D 

Konkurs ,,Polowanie na Superlektora’’

grupa wiekowa 1-3: Piszczatowska A. Bućko S.

grupa wiekowa 4-7:  Zygmunt. A., Leida Z., Nalewajko D.

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursach w drugim semestrze.

Urodziny Kubusia Puchatka -spotkanie czytelnicze

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.Data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne - twórca "misia o bardzo małym rozumku".Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926 roku. Z tej okazji biblioteka zorganizowała spotkanie czytelnicze. Uczniowie gimnazjum zapoznali młodsze dzieci ze szkoły podstawowej z historią powstania książki o misiu ze Stumilowego Lasu oraz przygotowali najpiękniejsze cytaty misia. W programie znalazł się również quiz wiedzy na temat Kubusia Puchatka oraz głośne czytanie fragmentów książki przez chętne dzieci. Na zakończenie spotkania pluszowy Kubuś obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami, a także kolorowankami ze swoim wizerunkiem.

 

Czar ozdób świątecznych

  20 grudnia w bibliotece szkolnej na Literackiej Herbatce odbyły się warsztaty ozdób świątecznych z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przy kolędach i pastorałkach uczniowie wykonywali ozdoby choinkowe: trójwymiarową gwiazdę betlejemską z papieru oraz trójwymiarową bombkę papierową na choinkę. W czasie przerw między świątecznymi piosenkami uczniowie polecali sobie książki, które ich zdaniem warto wypożyczyć i przeczytać w okresie przerwy świątecznej.

Andrzejki na Literackiej Herbatce

29 listopada 2018 roku w bibliotece szkolnej na Literackiej Herbatce odbyły się ,,Andrzejki’’ z inicjatywy czytelników. Uczestniczyli w niej zainteresowani uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W programie znalazły się wróżby ludowe np.  przyszłości i miłosne oraz magiczne cyfry, kolory.Motywem przewodnim spotkania było głośne odczytywanie wróżb. Wszyscy doskonale się bawili przy herbatce, poczęstunku oraz przygotowanych wcześniej wróżbach przez uczniów klasy 6 na zajęciach kreatywnych.

WIRTUALNY SPACER 

PO SZKOLE

 

Podanie o przyjęcie

do szkoły ---->pobierz