Bierzemy udział w Dniu Bezpiecznego Internetu

W dniach 9-26 luty 2016 roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym powstał harmonogram imprez towarzyszących temu dniu (Załącznik 1). Zapraszamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu. Na najaktywniejszych i zaangażowanych uczniów czekają nagrody!

HARMONOGRAM ---->POBIERZ

W styczniu 2008 r. biblioteka szkolna

wyposażona została w nowoczesne
Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM).

Inwestycja ta była możliwa dzięki projektowi
Ministerstwa Edukacji Narodowej

współfinansowanemu przez Europejski Fundusz Społeczny
              w ramach realizacji programu pod nazwą

,,Internetowe Centra Informacji Multimedialnej
w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych’’
.

ICIM zostało wyposażone 4 stanowiska komputerów oraz urządzenie wielofunkcyjne. Obecnie jest 6 stanowisk. W każdym z komputerów zainstalowano pakiet Microsoft Office 2007  oraz programy multimedialne.

ICIM służy uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej, m.in. poprzez:

1. Podnoszenie jakości i dostępności kształcenia poprzez promocję wykorzystania nowoczesnych technologii.
  2. Ułatwienie zdobywania i przetwarzania informacji dostępnej poprzez sieć Internet oraz informacji multimedialnej.
  3. Wspieranie procesu ustawicznego kształcenia się i samokształcenia.
  4. Wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży niezależnie od miejsca zamieszkania i statusu majątkowego.
  5. Wspieranie integracji młodzieży w aspekcie różnic kulturowych, sprawności fizycznej i intelektualnej.
  6. Umożliwienie uczniom, nauczycielom i środowisku lokalnemu dostępu do Internetu poza systemem lekcyjnym.

ICIM oferuje dostęp do:

• Internetu
  • pakietu Microsoft Office
  • Encyklopedii Powszechnej PWN
  • Atlasu Świata PWN
  • Słowników PWN
  • Nero Express 7
  • skanera
  • nagrywarki
  • drukarki
  • kopiarki

Z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej

może korzystać każdy zainteresowany.

Korzystanie z usług ICIM jest bezpłatne.

Regulamin Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej----->pobierz