Promocja książki i praw autorskich w kwietniu

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia Szkolne Koło Czytelnicze przygotowało harmonogram działań:

24   kwietnia

• gazetka informacyjna na korytarzu głównym gimnazjum o Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich

25   kwietnia

• Szkolne Koło Czytelnicze zaprezentuje swoje osiągnięcia i nowości czytelnicze
  • wymiana książek w skrzynce ,,Przeczytaj i podaj dalej’’
  • przeprowadzenie plebiscytu na najciekawsze ,,czytadło’’ wśród uczniów i nauczycieli, czyli ulubioną książkę (na 3, 4 godzinie)

26 kwietnia czwartek

• Literacka Herbatka-czwartek godz. 14.00: prezentacja historii książki, pogadanka o ulubionych książkach,  głośne czytanie fragmentów nowości czytelniczych, konkurs czytelniczy

,,Być damą, być gentelmenem…’’

Szkolne Koło Czytelnicze przygotowało na miesiąc marzec akcję promocyjno-informacyjną pod tytułem ,,Być damą, być gentelmenem…’’. Poprzez tę przedsięwzięcie chcieliśmy przypomnieć i przybliżyć społeczności szkolnej zasady savoir vivre, czyli zasady dobrego wychowania na co dzień i na specjalne okazje. W ramach akcji odbyły się zajęcia biblioteczne oraz konkurs savoir vivre dla uczniów. Damą w szkole podstawowej została N. Kasparowicz, a w gimnazjum K. Shmaikina, z kolei gentelmenem w szkole podstawowej-D. Klepacki, a w gimnazjum-J. Korol. Gratulujemy!  Pamiętajcie,  obycie umila życie!

21 luty 2018 - MDJO

,,A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą,

nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.

Franciszek Ksawery Dmochowski

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Szkolne Koło Czytelnicze w ramach obchodów tego święta przygotowało spotkanie czytelnicze z konkursem ,,Mistrz łamańców językowych’’ oraz gazetkę promocyjno–informacyjną, którą można było oglądać na korytarzu głównym w gimnazjum i w bibliotece szkolnej.