Miejskie i wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 13 i 14 października 2016r. odbyły się miejskie i wojewódzkie uroczystości. Spotkania były okazją do podziękowań za zaangażowanie w wychowanie dzieci i młodzieży.

W czwartek, 13 października w Auli Magna Pałacu Branickich odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył 163 pracownikom oświaty – nauczycielom i dyrektorom – Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. W gronie wyróżnionych znaleźli się pani dyrektor Maria Elżbieta Kondzior, pani Beata Ewa Wielgat oraz Bartosz Zdziech. W Pałacu Branickich wystąpili: chór „Kantylena” Szkoły Podstawowej nr  26 pod dyrekcją Moniki Spytkowskiej, chór „Melodyjka” Szkoły Podstawowej nr 34 pod dyrekcją Jolanty Woronowicz oraz Międzyszkolny Chór Żeński przy III Liceum Ogólnokształcącym pod dyrekcją Anny Olszewskiej. Na zakończenie chóry wspólnie wykonały utwór „Do życia mnie budzi muzyka”. Dnia 14 października 2016 r. odbyły się wojewódzkie obchody święta nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku. Gospodarzem uroczystości była Pani Jadwiga Mariola Szczypiń – Podlaski Kurator Oświaty. Pani kurator wyraziła uznanie dla pedagogów i pracowników podlaskiej oświaty. Odznaczenia państwowe wręczali: Pan Jarosław Zieliński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pan Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski. Medale KEN wręczała Pani Jadwiga Mariola Szczypiń – Podlaski Kurator Oświaty i Wicekurator Oświaty Bożena Dzitkowska. Wśród 20 osób uhonorowanych Nagrodą Podlaskiego Kuratora Oświaty znalazła się pani Beata Ewa Wielgat.

 

WIRTUALNY SPACER 

PO SZKOLE

 

Podanie o przyjęcie

do szkoły ---->pobierz