TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

W 2017 roku odbędzie się już 19. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 18 – 26 listopada pod hasłem:
Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!?

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły, którym bliska jest idea edukacji globalnej, do włączenia się w Tydzień Edukacji Globalnej, poprzez udział w pokazach filmowych, grach dydaktycznych, konkursach i dyskusjach tematycznych.

Koordynatorzy:  Agnieszka Błaszczak i Katarzyna Zajkowska

Kultura i obyczaje krajów Ameryki Południowej- spotkanie z wolontariuszką Alicją Trzaską

Dnia 30 listopada 2016 roku w Zespole Szkół nr 17 w Białymstoku odbyło się spotkanie z wolontariuszką Alicją Trzaską.

Czytaj więcej: Spotkanie z wolontariuszką

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ WYKONANYCH W RAMACH TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 17 W BIAŁYMSTOKU

W dniach 14.11.2016 r. – 20.11.2016 r. odbył się w naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej. TEG realizowano w placówkach edukacyjno-oświatowych w całej Polsce.

Czytaj więcej: Tydzień edukacji globalnej 2016r.

Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju.

Celem projektu jest przygotowanie Liderów Edukacji w zakresie edukacji globalnej, którzy z zespołem nauczycieli różnych przedmiotów i zajęć szkolnych będą współtworzyć regionalną sieć certyfikowanych Szkół Liderów Edukacji Globalnej.

Czytaj więcej: Projekt "Edukacja Globalna"