TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ- PODSUMOWANIE

W dniach 19 -25.11.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 30 przy Pogotowiu Opiekuńczym w Białymstoku im. bł. Edmunda Bojanowskiego obchodzili Tydzień Edukacji Globalnej.

TEG to międzynarodowa akcja organizowana co roku (w Polsce od 2011 r.).

Tegoroczna, 20. już edycja Tygodnia Edukacji Globalnej odbywała się pod  hasłem
„Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!”

W ramach programu:

1. Przygotowano gazetkę tematyczną.
  2. Przygotowano prezentację, która była wyświetlana na monitorze szkolnym przez cały tydzień.
  3. Przeprowadzono lekcję dotyczącą zmiany klimatu na świecie i w Polsce.
  4. Przy każdej okazji rozmawiano z uczniami na temat widocznych zmian klimatycznych.
  5. W niektórych klasach obejrzano fragmenty filmu Home SOS Ziemia i zachęcono
    do obejrzenia całości.
  6. Przygotowano ulotki informacyjne na temat klimatu. Ulotki zostały rozdane w klasach i 13 grudnia  podczas zebrania zostaną wręczone rodzicom i opiekunom.
  7. Odbyła się debata "Czy człowiek i jego działalność ma wpływ na klimat?"

Koordynator:  Agnieszka Błaszczak

Kultura i obyczaje krajów Ameryki Południowej- spotkanie z wolontariuszką Alicją Trzaską

Dnia 30 listopada 2016 roku w Zespole Szkół nr 17 w Białymstoku odbyło się spotkanie z wolontariuszką Alicją Trzaską.

Czytaj więcej: Spotkanie z wolontariuszką

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ WYKONANYCH W RAMACH TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 17 W BIAŁYMSTOKU

W dniach 14.11.2016 r. – 20.11.2016 r. odbył się w naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej. TEG realizowano w placówkach edukacyjno-oświatowych w całej Polsce.

Czytaj więcej: Tydzień edukacji globalnej 2016r.

Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju.

Celem projektu jest przygotowanie Liderów Edukacji w zakresie edukacji globalnej, którzy z zespołem nauczycieli różnych przedmiotów i zajęć szkolnych będą współtworzyć regionalną sieć certyfikowanych Szkół Liderów Edukacji Globalnej.

Czytaj więcej: Projekt "Edukacja Globalna"