Informacja

Koszt obiadów za listopad wynosi  67,20 zł, wpłaty należy dokonać na konto szkoły do 27.10.2017 r.
konto szkoły : 76 1240 2890 1111 0010 3857 0420

Prosimy poinformować rodziców korzystających ze świadczeń społecznych o szybkie zgłoszenie się do MOPR w celu otrzymania stosownej decyzji.

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza do uczestnictwa w warsztatach „Komunikacja w rodzinie", które odbędą się 17 października 2017 r. w godz. 9.00-14.00.

Na zajęciach w formie pięciogodzinnych warsztatów uczestnikom zostaną przybliżone następujące zagadnienia:

• Teoria o komunikacji
  • Komunikacja werbalna i niewerbalna
  • Emocje, a fakty
  • Błędy w komunikacji
  • Komunikat Ja/Ty
  • Pytania zamknięte i otwarte
  • Trudne sytuacje w komunikacji

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Rembeliński - trener z kilkunastoletnim doświadczeniem szkoleniowym, mąż, ojciec 3 dzieci.

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza do udziału w warsztatach dla rodziców pt. „Jak budować poczucie wartości u dzieci?", które odbędą się 23 września o godz. 9:00.

Na zajęciach mowa będzie o następujących kwestiach:

• czym jest poczucie własnej wartości
  • czym jest umiejętność samodzielności dziecka
  • najczęstsze błędy popełniane przez rodziców w tym zakresie
  • jak rodzice mogą pomóc dzieciom w budowaniu poczucia własnej wartości i samodzielności
  • jakie są najczęstsze powody braku własnej wartości dzieci;
  • jakie są przykłady braku własnej wartości siebie dzieci;
  • jakie są skutki braku własnej wartości dzieci;
  • jak budować poczucie wartości u dzieci;
  • jak nabyć pewność siebie dzieci;
  • jak nie przekraczać i bronić zdrowych granic międzyludzkich;
  • jak nabyć umiejętność zdrowej asertywności;
  • plan na poprawienie wiary w siebie dzieci;
  • gdzie szukać pomocy w dalszej pracy nad budowaniem poczucia wartości dzieci;
  • o chwaleniu i krytykowaniu
  • o porównywaniu z innymi
  • o pozwalaniu popełniania błędów
  • o przyklejaniu etykietek
  • o okazywaniu uczuć
  • o okazywaniu uwagi
  • o wadze wypowiadanych słów
  • o cierpliwości i czasie
  • o dystansie do siebie i poczuciu humoru
  • o umiejętności przeproszenia i przyznania się do błędu
  • o umiejętności przyjmowania krytyki
  • o poczuciu bezpieczeństwa i miłości
  • o wspólnym spędzaniu czasu i zabawie
  • o odnoszeniu się do współmałżonka i kłótniach przy dzieciach

Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny, ul. Ciepła 32 sala 32 (III piętro). W trakcie trwania warsztatów, organizatorzy zapewniają fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat w budynku Białostockiej Akademii Rodziny przy ul. Ciepłej 32. Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

„Trening Skutecznego Rodzica"

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na warsztaty „Trening Skutecznego Rodzica", które rozpoczną się 6 września 2017 r. o godz. 16:30

Czytaj więcej: Warsztaty rodzice