UCZNIOWSKI KĄCIK PRAWNY

Drodzy uczniowie,

Ignorantia iuris nocet oznacza, że nieznajomość prawa szkodzi. W praktyce oznacza, że nikt nie może tłumaczyć się, iż zachował się niezgodnie z normą dlatego, że nie wiedział o jej istnieniu. Prawo należy znać i szanować je. Należy być świadomym swoich praw, ale przede wszystkim wywiązywać się ze swoich obowiązków. Serdecznie zapraszamy Was do czytania dokumentów, które określają Wasze funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dnia 26.03.2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z Panią Dyrektor. Na spotkaniu zostały omówione takie zagadnienia jak "demoralizacja, oraz jakie działania może podjąć sąd w sprawie nieletnich". Została przygotowana gazeta "Uczniowski Kącik Prawny".

Spotkanie Pani Dyrektor z przedstawicielami SU
09.10.2017 roku Pani Dyrektor Maria Kondzior spotkała się z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, zarządem i gospodarzami poszczególnych klas oraz jego opiekunami.

Na spotkaniu zostały omówione tematy dotyczące min. frekwencji uczniów, ocen, wzajemnego motywowania się i wspierania. W sprawach różnych poruszono sprawę wyjść na długich przerwach, organizację dyskotek oraz rozmawiano o planie pracy SU na rok 2017/2018. Wkrótce zapoznamy społeczność szkolną z wypracowanymi podczas spotkania wnioskami i zaleceniami.

Mikołajki w naszej szkole.

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia. 06.12 panował u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się upominki. Było dużo radości i uśmiechu.

WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

Święto Zakochanych jest coraz bardziej popularne. W związku z tym w naszej szkole odbyła się akcja pt. "Poczta walentynkowa" zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Parę dni wcześniej ustawiliśmy skrzyneczkę, do której można było wrzucać swoją korespondencję z miłymi pozdrowieniami dla koleżanek i kolegów ze szkoły. Magii tej zabawy dali się ponieść wszyscy uczniowie. Walentynkowa skrzynka w mig wypełniła się po brzegi!