Finał VII Konkursu „Życie z FAS- dziękuję nie piję”.

Dnia 30.10.2017r. odbył się finał VII Konkursu „Życie z FAS- dziękuję nie piję”. Tytuł tegorocznej edycji literackiej „Co tracą pijąca alkohol kobieta i jej poczęte dziecko?” W imieniu wicedyrektor Barbara Wilczewska powitała wszystkich przybyłych na Konkurs zaproszonych gości, nauczycieli a przede wszystkim uczniów- finalistów Konkursu. Z zaproszonych gości zaproszenie przyjęli i swoją obecnością uświetnili pani Krystyna Szerszeń- propagatorka szerzenia wiedzy na temat FAS w województwie podlaskim, pani Ewa Gutkowska – koordynator Klubu Dziecięcego Dobra Nowina oraz pani Barbara Żakowicz- przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 30 w Białymstoku. Dziękujemy gościom za przekazanie tylu miłych słów pod adresem opiekunów i uczestników Konkursu, trudu włożonego w przygotowanie tak różnorodnych, ciekawych, niejednokrotnie wzruszających prac literackich.

Zgłosiło się 32 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podlaskiego.

Komisję Konkursową tworzyły panie:

1. Barbara Jocz pedagog, edukator FAS, doradca metodyczny ds. wychowania i profilaktyki oraz wychowania do życia w rodzinie MODM w Białymstoku,
  2. Elżbieta Babicz polonistka, doradca metodyczny ds. wychowania  i profilaktyki oraz wychowania do życia w rodzinie MODM w Białymstoku,
  3. Beata Ewa Wielgat edukator FAS, nauczyciel biologii, chemii i wychowania do życia w rodzinie.

Prace konkursowe zostały ocenione w 5 obszarach:

1. zgodność pracy literackiej z tematem konkursu
  2. poprawność językowa pracy literackiej,
  3. ogólny wyraz artystyczny,
  4. oryginalność podejścia do tematu
  5. jakość prezentacji przygotowanej pracy literackiej.

Spośród zgłoszonych uczestników Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów:

Wyróżnienie otrzymały:

• Zofia Gumieniak, uczennica kl. II C gim. Szkoły Podstawowej Nr 24 w Białymstoku, za pracę „Co tracą pijąca alkohol kobieta i jej poczęte dziecko?”; opiekun pani Bogumiła Jurgielewicz.
  • Sabina Filomena Doroszczyk  uczennica klasy I aIII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku za pracę „Pamięć o kieliszku”; opiekun pani Małgorzata Łupińska

III miejsce:

• Weronika Piętka, uczennica klasy III E gim. Zespołu Szkolno- przedszkolnego nr 4w Białymstoku za pracę „Do naszej ukochanej Córeczki…”; opiekun pani Elżbieta Sawicka.
  • Edyta Chociej, uczennica Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku za pracę,,Zatraceńcy"; opiekun pani Iwona Saniukowicz.

II miejsce:

• Natalia Zubowska, uczennica klasy III gim.  Szkoły Podstawowej  nr 31 z oddziałami gimnazjalnymi za pracę „Moja wina”; opiekun pani Jadwiga Waszkiewicz
    • Weronika Obuchowska, uczennica klasy III f III Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku za pracę „Dzisiaj bez alkoholu… i snu”; opiekun pani Małgorzata Łupińsk
    I miejsce:
  • Mariola Dmitruk, uczennica klasy III Gim.Szkoły Podstawowej  nr 31 z oddziałami gimnazjalnymi za pracę „Jedna decyzja, skutki na całe życie” opiekun pani Jadwiga Waszkiewicz.
  • Klaudia Kimborowicz, uczennicakl. II ts2 ZSM-CKP Nr 2 w Białymstoku, za pracę„ Co tracą pijąca alkohol kobieta i jej poczęte dziecko?” – z pamiętnika nienarodzonego dziecka….; opiekun pani Agnieszka Rasińska.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W GALERII.

Komitet Organizacyjny:

Beata Ewa Wielgat

Olga Wojciuk

Beata Izabela Żukowska

Konkurs literacki pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku

Szkoła Podstawowa Nr 30 przy Pogotowiu Opiekuńczym w Białymstoku im. Bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza do udziału w kolejnej, VII edycji Konkursu „Życie z FAS? – Dziękuję, nie piję!”

Czytaj więcej: Zaproszenie

"Życie z FAS - dziękuję, nie piję!"

25.10.2016 r. odbył się finał VI Konkursu „Życie z FAS – dziękuję nie piję” objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Czytaj więcej: Zycie z Fas2016