Zbiórka pieniędzy

23.10.2016r. w Galerii Jurowiecka wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza włączyli  się w zbiórkę pieniędzy na rzecz remontu ośrodka terapii uzależnień.  W niedzielę po południu wielu młodych ludzi spędza czas przed komputerem. Sandra, Jakub, Adrian, Jakub i Jakub zostawili siedzenie na kanapie na rzecz aktywności charytatywnej. To jest praktyczne urzeczywistnienie miłosierdzia. Serce rosło patrząc na radość wolontariuszy wynikająca z faktu działania na rzecz innych, dla dobrego zadania.

Beata Wielgat

- opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusz ZS17

Pola Nadziei

7 października 2016r. grupa wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczyła w inauguracji tegorocznej kampanii „Pola Nadziei” Fundacji „Pomóż Im”, prowadzącej hospicjum domowe dla dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim. Obecnych było wielu zaproszonych gości. Jak co roku nie zawiodła młodzież i gremialnie stawili się ze swoimi opiekunami.

Wysłuchaliśmy wielu przemówień. Ogromne wrażenie na naszych uczniach wywarły historie chorych dzieci i ich rodzin. Otrzymaliśmy torby z plakatami i cebulkami żonkili- symboli kampanii.

Szkolny Klub Wolontariusza włącza się w Kampanię "Kilometry Dobra"

Idea

Głównym celem kampanii jest zbiórka pieniędzy na cele określone przez organizacje partnerskie.

Czytaj więcej: Kilometry dobra

Świąteczna zbiórka żywności

Dnia 13.03. 2016r., po raz kolejny, nasi uczniowie: Sandra Sikora i Jakub Sikora, uczniowie klasy II B uczestniczyli w Świątecznej zbiórce żywności  do Banku Żywności zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Ku Dobrej Nadziei” w Białymstoku.

Czytaj więcej: Świąteczna zbiórka żywności

Świąteczna akcja zbiórki żywności

Dnia 11.12.2015r. Szkolny Klub Wolontariusza włączył się do akcji świątecznej zbiórki żywności organizowanej przez Caritas.  Wolontariusze stawili się w  sklepie „Społem” Nr 80 przy ulicy Broniewskiego.

Czytaj więcej: Zbiórka żywności2015r.