Ośmiu Wspaniałych.

Hubert Rakus, uczeń klasy 8a jednym z 8 laureatów  XXIV edycji białostockiej Samorządowego Konkursu Nastolatków  „Ośmiu Wspaniałych” w kategorii „Ósemki”. Otrzymany przez Huberta tytuł „Wspaniałego” jest ogromnym wyróżnieniem oraz zadaniem na przyszłość.  W tym roku zgłoszono w sumie 221 kandydatur w 3 kategoriach. Pan Prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył dyplomy wszystkim finalistom a wśród nich poza Hubertem także Jakubowi Rakus i Danielowi Juszczuk, uczniom klasy III A gim. Podziękował także za wsparcie jakiego udzielają nauczyciele i opiekunowie tych wspaniałych ludzi. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, przywołał słowa papieża Jana Pawła II o tym, aby wymagać od siebie, nawet wtedy, gdy inni nie będą od nas wymagać. Młodym wolontariuszom powiedział, że pomimo tak młodego wieku to są "już bardzo ukształtowani pod względem psychiki i swojej drogi życiowej". Podziękował wszystkim za poświęcony czas, pomaganie i działania na rzecz potrzebujących. Składamy serdeczne gratulacje Paniom Kalinowskiej i Juszczuk tak wspaniałych synów.

Beata Wielgat i Anna Daniewicz

opiekunki SKW

Więcej zdjęć w galerii.

Tak. Pomagam!

Składamy serdeczne podziękowania naszym wolontariuszom: Oliwii Okulicz, Gabrysi Kościuszko, Pawłowi Zadykowiczowi, Jakubowi Nikołajukowi, Jakubowi Rakus oraz Hubertowi Rakus za poświęcony czas, energię udziału w ogólnopolskiej zbiórce żywności „Tak. Pomagam”. Zachęcaliśmy klientów sklepu Biedronka przy ul. Antoniuk Fabryczny 58 do zakupu artykułów żywnościowych i środków higienicznych na rzecz podopiecznych Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Anna Daniewicz i Beata Wielgat

Warsztaty "Pomóż Im"

10.01.2019 odbyły się warsztaty poprowadzone przez panią Ewelinę Kikolską z Fundacji „Pomóż Im”.  Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza usłyszeli o zadaniach realizowanych przez Fundację, ważności opieki nad chorymi dziećmi ale także konieczności zadbania o jego rodzinę. wzrosła świadomość młodzieży na temat istoty kampanii „Pola Nadziei”, którą realizuje nasza młodzież.

TAK POMAGAM

W dniach 8-9.12.2017r. odbyła się 13. Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem TAK POMAGAM organizowanej przez Caritas.

Czytaj więcej: Tak Pomagam

WIRTUALNY SPACER